Авазада ўтаётган БМТнинг Денгизга чиқиш имкони бўлмаган ривожланаётган мамлакатлар бўйича учинчи конференцияси доирасида Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев, Туркман халқининг миллий етакчиси, Халқ Маслаҳати Раиси Гурбангули Бердимуҳамедов ва Озарбайжон Бош вазири Али Асадовнинг уч томонлама учрашуви бўлиб ўтди.
Ўзаро манфаатли минтақавий ҳамкорликни кенгайтириш ва қўшма лойиҳаларни илгари суриш масалалари кўриб чиқилди.
Энг аввало, энергетика, транспорт ва логистика, саноат ва қишлоқ хўжалиги соҳаларида кооперация учун имкониятлар мавжудлиги қайд этилди.
Амалий ҳамкорликнинг истиқболли лойиҳаларини ишлаб чиқиш учун мазкур форматдаги мулоқотларни давом эттиришга келишиб олинди.

На полях третьей Конференции ООН по развивающимся странам, не имеющим выхода к морю, проходящей в Авазе, состоялась трехсторонняя встреча Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева, Национального лидера туркменского народа, Председателя Халк Маслахаты Гурбангулы Бердымухамедова и Премьер-министра Азербайджана Али Асадова.
Были рассмотрены вопросы расширения взаимовыгодного регионального сотрудничества и продвижения совместных проектов.
Отмечены возможности кооперации, прежде всего в сфере энергетики, транспорта и логистики, промышленности и сельского хозяйства.
Достигнута договоренность о продолжении контактов в данном формате для проработки перспективных проектов практического взаимодействия.