Халқаро нотижорат ҳуқуқ маркази вакили билан учрашув
2022 йил 20 апрель куни Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази директорининг ўринбосари Д.Муратова Халқаро нотижорат ҳуқуқ маркази катта ҳуқуқий маслаҳатчиси Г. Кужукеева билан учрашди.
Мулоқотда Қўшма меморандум доирасидаги ўзаро ҳамкорликнинг устувор йўналишлари муҳокама қилинди.
Г.Кужукеева учрашув учун миннатдорчилик билдирар экан, Ўзбекистон ҳукумати томонидан инсон ҳуқуқларини таъминлаш йўлида изчил саъй-ҳаракатлар ва чора-тадбирлар амалга оширилаётганини таъкидлади. Айниқса, кейинги йилларда бу соҳада эришилган ютуқларга юқори баҳо берди.
Учрашув доирасида томонлар ўзаро ҳамкорликнинг ҳозирги ҳолати ва истиқболларини кўриб чиқдилар. Инсон ҳуқуқлари бўйича таълим соҳасидаги ҳамкорликни келгусида давом эттиришга оид масалалар юзасидан атрофлича фикр алмашилди.

Встреча со старшим правовым консультантом Международного центра некоммерческого права
В Национальном центре Республики Узбекистан по правам человека  20 апреля 2022 г. состоялась встреча заместителя директора Центра  Д. Муратовой со старшим правовым консультантом Международного центра некоммерческого права Г. Кужукеевой
Цель визита – обсудить приоритетные направления сотрудничества в рамках совместного Меморандума о сотрудничестве.
Г. Кужукеева выразила признательность за встречу, и в свою очередь, подчеркнула меры и действия, предпринимаемые Правительством Узбекистана в сфере обеспечения прав человека, в частности высоко оценила прогресс, достигнутый за последние годы.
В ходе встречи стороны обсудили состояние и перспективы сотрудничества, обменялись мнениями по вопросам дальнейшего взаимодействия в области образования прав человека.