Ўзбекистон Президенти Қатарга келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Қатар Амири Шайх Тамим бин Ҳамад Ол Сонийнинг таклифига биноан амалий ташриф билан Доҳа шаҳрига келди.
Давлатимиз раҳбарини Қатар Бош вазири ўринбосари, мудофаа ишлари бўйича давлат вазири Шайх Сауд бин Абдураҳмон Ол Соний ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Шайх Ҳамад номидаги халқаро аэропортда олий мартабали меҳмон шарафига фахрий қоровул саф тортди, икки мамлакатнинг давлат байроқлари кўтарилди.
Ташриф дастурига мувофиқ, Ўзбекистон Президенти эртага, 4 ноябрь куни, Ижтимоий ривожланиш бўйича иккинчи Жаҳон саммитида иштирок этади.
Давлатимиз раҳбари камбағалликни қисқартириш, аҳоли бандлигини таъминлаш, жамиятларнинг барқарорлиги, ижтимоий адолатли ва инклюзивлигини ошириш, таълим олиш имкониятларини кенгайтириш, иқлим ўзгаришига мослашиш ҳамда бошқа йўналишларда қатор ташаббусларни илгари суриши кутилмоқда.

Президент Узбекистана прибыл в Катар
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Эмира Катара Шейха Тамима бин Хамада Аль Тани прибыл с рабочим визитом в город Доху.
Главу нашего государства встретили заместитель Премьер-министра, государственный министр по делам обороны Катара Шейх Сауд бин Абдурахман Аль Тани и другие официальные лица.
В международном аэропорту имени Шейха Хамада в честь высокого гостя был выстроен почетный караул, подняты государственные флаги двух стран.
В соответствии с программой визита завтра, 4 ноября, Президент Узбекистана примет участие во втором Всемирном саммите по социальному развитию.
Ожидается, что глава нашего государства выступит с рядом инициатив, направленных на сокращение бедности, обеспечение занятости населения, повышение устойчивости, социальной справедливости и инклюзивности обществ, расширение доступа к образованию, адаптации к изменениям климата и других направлениях.