Оксфорд университетида ўзбек тили ўрганилади
Оксфорд университетининг ”Осиё ва Яқин Шарқ тадқиқотлари” факултетида эндиликда ўзбек ва эски ўзбек тиллари ўрганилади. Бу ҳақда Президент Администрацияси раҳбари Саида Мирзиёева маълум қилди.
“Университетдан Президентимиз раҳбарлигида Ўзбекистонда хотин-қизлар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш ва имкониятларини кенгайтириш борасида эришилган ютуқларнинг эътирофи сифатида мукофот қабул қилганимдан хурсандман.
Мирзо Улуғбекнинг “Зижи Кўрагоний”, Алишер Навоийнинг “Хамса”, Ҳусайн Бойқаронинг “Девони Ҳусайний”, Бобурийлар даврига оид миниатюралар ва бошқа кўплаб нодир китоблар сақланаётган Бодлиан кутубхонаси билан танишув илиқ таассурот қолдирди”, дея маълум қилди Саида Мирзиёева.

Город Бекабад станет благоустроенной и развитой территорией Президент Шавкат Мирзиёев 13 июля посетил город Бекабад… 14.07.2026 Просмотров 28
Определены задачи по дальнейшему развитию черной металлургии Президент Шавкат Мирзиёев провел на Узбекском металлург… 13.07.2026 Просмотров 233
Президент Узбекистана выступил за дальнейшее расширение сотрудничества с IC… Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев п… 10.07.2026 Просмотров 252
Лидеры Узбекистана и Беларуси подтвердили приверженность дальнейшему развит… Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев и… 09.07.2026 Просмотров 393