2022 yil 3 dekabr kuni Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazi direktori Akmal Saidov Toshkent xalqaro aeroportida Tallin universiteti (Estoniya) Boshqaruv, huquq va jamiyat akademiyasi faxriy professori Reyn Myullersonni kutib oldi.
Professor Reyn Myullerson – O‘zbekistonning yaqin hamkorlaridan biri. U 2022 yilda inson huquqlariga oid ilmiy va o‘quv ishlari sohasidagi samarali xalqaro hamkorligi tufayli “Inson huquqlari himoyasi uchun” ko‘krak nishoniga  (O‘zbekiston) munosib topildi.
R.Myullerson Global forum ishida qatnashadi. Xususan, olimning “Inson huquqlari sohasidagi ta’lim bo‘yicha mahorat darslari”da ma’ruza qilishi kutilmoqda.
Ma’lumot uchun: Global forumning xorijiy ishtirokchilarini kutib olish uchun Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazi, shuningdek, Toshkent va Samarqand xalqaro aeroportlarida shtablar tashkil etildi.
Mehmonlarni mehmonxonalarga  joylashtirish, transport vositasi bilan ta’minlash, bo‘sh vaqtlarini ko‘ngilli o‘tkazish uchun sayohatlar tashkil etish choralari ko‘rilmoqda.

Профессор Рейн Мюллерсон, участник Глобального форума, прибыл в Ташкент
Начались визиты участников Глобального форума «Образование в области прав человека», который пройдет в городе Самарканд 5-6 декабря.
3 декабря 2022 года директор Национального центра Республики Узбекистан по правам человека Акмал Саидов встретил в международном аэропорту «Ташкент» почетного профессора Академии управления, права и общества Таллиннского университета (Эстония) Рейна Мюллерсона.
Профессор Рейн Мюллерсон является одним из близких партнеров Узбекистана. В 2022 году награжден знаком «За защиту прав человека» (Узбекистан) за эффективное международное сотрудничество в области научной и просветительской работы по правам человека.
Р. Мюллерсон участвует в работе Глобального форума. В частности, ожидается, что ученый выступит с лекцией на «Мастер-классах по образованию в области прав человека».
Для справки: Для встречи зарубежных участников Глобального форума были созданы специальные Штабы в Национальном центре Республики Узбекистан по правам человека, а также в международных аэропортах Ташкента и Самарканда.
Принимаются все необходимые меры для размещения гостей в отелях, обеспечению их автотранспортом, организации выездов для знакомства со страной.