Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazida Xalqaro paktning O‘zbekiston tomonidan bajarilishi yuzasidan uchinchi davriy hisoboti eshitilishi boshlandi.
BMTning Iqtisodiy, ijtimoiy va madaniy xuquqlar bo‘yicha qo‘mitasining 2022 yilning 22-24 fevral kunlari Jeneva shahrida onlayn shaklda bo‘lib o‘tadigan 71-sessiyasi doirasida Iqtisodiy, ijtimoiy va madaniy huquqlar to‘g‘risidagi Xalqaro paktning O‘zbekiston tomonidan bajarilishi yuzasidan uchinchi davriy hisoboti ko‘rib chiqilishi rejalashtirilgan bo‘lib, Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazida Xalqaro paktning O‘zbekiston tomonidan bajarilishi yuzasidan uchinchi davriy hisoboti eshitilishi boshlandi.

Национальный центр Республики Узбекистан приступил к заслушиванию третьего периодического доклада о выполнении Узбекистаном Международного пакта.
На 71-й сессии Комитета ООН по экономическим, социальным и культурным правам, которая пройдет в режиме онлайн в Женеве 22-24 февраля 2022 года, будет рассмотрен третий периодический доклад о выполнении Узбекистаном Международного пакта об экономических, социальных и культурных правах. Национальный центр Республики Узбекистан приступил к заслушиванию третьего периодического доклада о выполнении Узбекистаном Международного пакта.