Buyuk Britaniya elchisi bilan muloqot
31 yanvar kuni Inson huquqlari bo'yicha O'zbekiston Respublikasi Milliy markazi direktori Akmal Saidov  Buyuk Britaniya va Shimoliy Irlandiya Birlashgan irolligi Favqulodda va muxtor elchisi Tim Torlou bilan uchrashdi.
Tim Torlou uchrashuv uchun minnatdorchilik bildirdi va Markaz bilan elchixona o'rtasidagi ko'p yillik hamkorlik aloqalaridan mamnunligini qayd etdi. Inson huquqlari Buyuk Britaniya uchun ustuvor ahamiyatga egaligini ta'kidlar ekan, elchi O'zbekiston Prezidentining Oliy Majlisga taqdim etgan Murojaatnomasida ilgari surilgan tashabbuslarni, xususan, Inson huquqlari bo'yicha O'zbekiston Respublikasi milliy strategiyasi qabul qilinishini qutladi.
Muloqot davomida, shuningdek Inson huquqlari bo'yicha Samarqand forumini o'tkazish masalalari muhokama qilindi. Bundan tashqari, inson huquqlari sohasida ta'limni rivojlantirish, xususan, inson huquqlari mavzularida qo'shma seminar, trening va konferentsiyalar tashkil etish borasida Buyuk Britaniyaning tegishli institutlari bilan aloqalarni chuqurlashtirish istiqbollari yuzasidan o'zaro fikr almashildi.

Встреча с послом Великобритании
31 января 2020 г. состоялась встреча директора Национального центра Республики Узбекистан по правам человека А. Саидова с Чрезвычайным и Полномочным Послом Соединённого Королевства Великобритании и Северной Ирландии Тимом Торлоу.
Посол Великобритании Тим Торлоу выразил благодарность за встречу и признательность за многолетнее сотрудничество Центра с посольством. Отметив, что права человека имеют приоритетное значение для Великобритании, посол приветствовал инициативы Президента Ш.Мирзиёева, высказанные в Послании Олий Мажлису, в частности, принятие Национальной стратегии по правам человека, которая станет руководством к действиям в области прав человека.
В ходе встречи также обсуждены вопросы проведения Самаркандского форума по правам человека. Состоялся также обмен мнениями по вопросам образования в области прав человека, в частности, об углублении контактов с британскими институтами по организации совместных семинаров, тренингов, конференций по вопросам прав человека.